lithubpress
výber z mediaservisu
Mediaservis Tlačové správy

Digitálna knižnica Kubo v bratislavskej Staromestskej knižnici

Staromestská knižnicaStaromestská knižnica

Bratislava 27. júla 2022

Staromestská knižnica má pre svojich čitateľov skvelú novinku – prístup do digitálnej knižnice pre deti KUBO.

KUBO CLUB je digitálna detská čitáreň, ktorá obsahuje viac ako 1 000 titulov detskej literatúry. Slúži ako predĺžená ruka kamennej detskej knižnice a ponúka čítanie špeciálne upravených obrázkových digitálnych kníh kdekoľvek a kedykoľvek. Autormi projektu sú Ondrej a Janka Baginovci. V KUBO-vi môžete čítať aj po zatvorení knižnice, či už u starých rodičov, na chalupe, v čakárni u lekára alebo vo vlaku. Odteraz ju môžete mať vo svojom mobilnom telefóne alebo tablete aj Vy. Stačí Vám na to členstvo v Staromestskej knižnici, užívateľský profil v digitálnej knižnici KUBO a pripojenie na internet. Pre bežných používateľov je prístup do digitálnej čitárne spoplatnený, ale čitatelia Staromestskej knižnice majú prístup bezplatne.

Používanie digitálnej čitárne je jednoduché. Po stiahnutí aplikácie „Kubo – detské knihy” a registrácii si svoj profil prepojíte so Staromestskou knižnicou – zadáte číslo čitateľského preukazu a svoju e-mailovú adresu.

V KUBO-vi nájdete knihy pre deti od 2 do 12 rokov, postupne pribúdajú knihy aj pre starších, a sú rozdelené do kategórií podľa záujmov. Obsahuje klasiky ako Osmijanko, Pištáčik, Puf a Muf, Krtko, Traja pátrači ale i novšie knihy ako Hlbokomorské rozprávky, Pán Guľôčka, Krutá Marta, Krpci z tretieho vchodu, Toddler punk, Zimná zmrzlináreň. Ponuka je už teraz obsiahla od rozprávok, komiksov, beletrie, náučných kníh až po encyklopédie a tematické knihy. A to nielen v slovenčine, ale aj v angličtine a ukrajinčine. Každý mesiac pribudne 30 – 50 nových titulov.

Byť čitateľom Staromestskej knižnice sa oplatí. Pridajte sa a zoberte deťom na dovolenku celú knižnicu aj bez veľkého kufra.
Viac informácií o digitálnej knižnici KUBO:
https://www.starlib.sk/digitalna-detska-citaren-kubo-club-nove/

Staromestská knižnica v Bratislave je rozpočtovou organizáciou, zriaďovateľom je mestská časť Bratislava–Staré Mesto. Od roku 1958 poskytuje služby pre všetky vekové kategórie používateľov od najmenších detí až po dôchodcov, má takmer 5 000 čitateľov. Knižnica má centrálne pracovisko na Blumentálskej 10/a a 4 pobočky na Panenskej 1, Karadžičovej 1, Záhrebskej 8 a Západnom rade 5. Okrem toho prevádzkuje v letných mesiacoch letnú čitáreň v Medickej záhrade. Okrem budovania fondov organizuje aj množstvo podujatí zameraných na podporu a rozvoj čitateľskej gramotnosti detí, vzdelávacie aktivity pre stredoškolákov i seniorov.